wymiana opon Warszawa, serwis opon Warszawa, sprzedaż opon

W sprzedaży posiadamy bogaty asortyment opon po konkurencyjnych cenach następujących producentów:Doradzimy w wyborze odpowiednich opon: rozmiary, ciśnienia, indeksy prędkości, indeksy nośności oraz możliwe zamienniki

ZAKUPIONE U NAS OPONY MONTUJEMY I WYWAŻAMY GRATIS !


PRZYPOMINAMY !

Kiedy zmieniać opony na nowe?

Już w przypadku głębokości bieżnika o wymiarze 4 mm zmniejsza się przyczepność opony. Opony mogą stracić styczność z jezdnią, pojazdu nie da się prowadzić ani zatrzymać. Na drodze mokrej zwiększa się ryzyko utraty kontroli przez poślizg wodny. Zbyt zużyty bieżnik opony nie pozwala na odprowadzenie wody, która gromadzi się pod oponami. Dlatego opony nie powinny być zużyte aż do najniższej ustawowej głębokości bieżnika. W zależności od szerokości, opony letnie powinny być wymieniane najpóźniej przy głębokości bieżnika od 2 do 2,5 mm, zimowe natomiast – gdy głębokość bieżnika ma wymiar 4 mm.
Wraz z upływem czasu opona traci swoje właściwości, przez co nie zapewnia już dobrego poziomu przyczepności i hamowania jak nowa. Przyjmuje się, że okres użytkowania opony nie powinień byc dłuższy niż 10 lat. od daty produkcji, nawet jeśli głębokosc bieżnika nie osiągneła jeszcze poziomu wskaźnika zużycia i opona nie ma wyraźnych oznak zużycia, jak pękniecia, czy rozwarstwienia.

Kiedy ogumienie wyklucza auto z dalszej jazdy ?
  • na tej samej osi zamontowane opony różnej konstrukcji lub o różnej rzeźbie bieżnika.
  • opony, których wskaźniki pokazują graniczne zużycie, a w odniesieniu do opon nie zaopatrzonych w takie wskaźniki o rzeźbie bieżnika nie mniejszej niż 1,6 mm.
  • opony o widocznych pęknięciach odsłaniających ich osnowę albo odkształconych.
  • opony z umieszczonymi na trwale, wystającymi na zewnątrz przeciwślizgowymi elementami metalowymi.
  • niedostateczna wytrzymałość (nośność) opon.
Ciśnienie powietrza

Skutkiem zbyt niskiego ciśnienia jest mocne rozgrzewanie opony co może doprowadzić do poważnych jej uszkodzeń. Niskie ciśnienie wzmaga poza tym ścieranie się opony, powoduje większe zużycie paliwa i pogarsza stabilność jazdy. Dlatego też zaleca się kontrolę ciśnienia powietrza co 14 dni na zimniej oponie. Pamiętajcie Państwo też o kołach zapasowych.
Wykonał: mARTez